Dialog społeczny

Twoje zdanie i działanie się liczy!

Czytaj dalej...
Przedsiębiorczość lokalna

Zyski Aktywnych Ludzi z korzyścią dla Miejsca!

Czytaj dalej...
Turystyka dziedzictwa

Szukaj ludzi z pasją, odkryjesz Aktywne Miejsce!

Czytaj dalej...

Aktualności związne z projektami współpracy z Ukrainą w roku 2012

 

16 sygnatariuszy podpisało 16 listopada br. w Krzywym Rogu na Ukrainie deklarację partnerskiej współpracy na rzecz rewitalizacji rzeki Saksagań. Jest to efekt półrocznych działań na rzecz wzmocnienia demokracji lokalnej i dialogu społecznego pomiędzy różnymi partnerami, realizowanych przez Fundację MiLA na Ukrainie, a zarazem początek kolejnego etapu współpracy.

Już wkrótce w Krzywym Rogu na Ukrainie odbędą się kolejne warsztaty budowania partnerstwa na rzecz rewitalizacji rzeki Saksagań. W warsztatach wezmą udział przedstawicielki Fundacji MiLA (B.Kazior, A.Jarzębska), które podzielą się z ukraińskimi partnerami doświadczeniami z budowania partnerstw w Polsce. 16 listopada odbędzie się uroczyste podpisanie deklaracji partnerskej współpracy.

W dniach 8-10 października w krakowskiej Nowej Hucie odbył się Polsko-Ukraiński Okrągły Stół, w którym udział wzięli nasi Partnerzy z Krzywego Rogu na Ukrainie oraz reprezentanci Forum dla Nowej Huty, polscy specjaliści od rewitalizacji rzek oraz partycypacyjnego zagospodarowywania przestrzeni, a także młodzież z Zespołu Szkół Mechanicznych nr 3. Spotkanie służyło przede wszystkim obopólnej wymianie doświadczeń - zwłaszcza w zakresie dialogu mieszkańców z władzami, budowania partnerstwa oraz rewitalizacji rzek i terenów nadrzecznych.

W dniach 8-10 października będziemy gościć w Krakowie 11 przedstawicieli organizacji pozarządowych i instytucji publicznych z Krzywego Rogu na Ukrainie, gdzie we współpracy z Fundacją MiLA powstaje trójsektorowe partnerstwo na rzecz rewitalizacji rzeki Saksagań. Spotkanie będzie znakomitą okazją do wymiany doświadczeń z przedstawicielami działającego już od wielu lat krakowskiego Forum dla Nowej Huty.