Dialog społeczny

Twoje zdanie i działanie się liczy!

Czytaj dalej...
Przedsiębiorczość lokalna

Zyski Aktywnych Ludzi z korzyścią dla Miejsca!

Czytaj dalej...
Turystyka dziedzictwa

Szukaj ludzi z pasją, odkryjesz Aktywne Miejsce!

Czytaj dalej...

Olga Gałek, Wiceprezes Zarządu

OG

Absolwentka inżynierii środowiska i podyplomowych studiów „Zarządzania zasobami ludzkimi”, której pasją są markowe produkty lokalne tworzone dla ludzi i przez ludzi. W 2000 roku wygrała swój szczęśliwy bilet do życia zawodowego, zostając stypendystą Fundacji im. Macieja Nowickiego i Deutsche Bundesstiftung Umwelt. Zdobyła cenne doświadczenie zawodowe, pracując nad globalnymi zmianami klimatu w Fraunhofer Institut für Atmosphärische Umweltforschung w Garmisch-Partenkirchen. Zakochała się w Bawarii za sprawą Bawarczyków dumnych ze swego regionu i produktów. Po powrocie do kraju (2001 r.) zajęła się promocją produktów lokalnych i rozwojem przedsiębiorczości lokalnej, wprowadzając autorską metodę budowania marki lokalnej. Aby kontynuować misję prof. Macieja Nowickiego, założyła wspólnie z grupą stypendystów Stowarzyszenie Środowisko dla Środowiska.  Jest autorką i koordynatorką wielu projektów, animatorką lokalnych partnerstw i zespółów ds. przedsiębiorczości, autorką programów szkoleń z zakresu przedsiębiorczości  lokalnej (w tym społecznej),  marki lokalnej i aktywnego udziału mieszkańców w rozwoju regionu. Stworzyła także pierwszy w Polsce poradnik dot. przedsiębiorczości opartej o zasoby regionu pt. „Moja firma – sukces indywidualny i lokalny”.

Imponują jej aktywni ludzie, którzy wkładają serce w pieczenie chleba, wolanie bugli, rzeźbienie świątków,  produkcję wyrobów z witek brzozowych, tworzenie ustaw, budowanie marek czy promocję regionów.  Wszystkie wolne chwile spędza ze swą rodziną na zabawach z synkiem Iwem. Lubi i pisze wiersze, układa kwiaty, gra w planszówki i bardzo chętnie wraca do swych ukochanych rodzinnych Gorlic.

MiLA jest dla niej realizacją marzeń, by łącząc pracę z pasją, tworzyć markowe miejsca, pracować z aktywnymi ludźmi, dumnymi ze swych regionów i produktów.

 

Kontakt: olga.galek(at)mila.org.pl