Dialog społeczny

Twoje zdanie i działanie się liczy!

Czytaj dalej...
Przedsiębiorczość lokalna

Zyski Aktywnych Ludzi z korzyścią dla Miejsca!

Czytaj dalej...
Turystyka dziedzictwa

Szukaj ludzi z pasją, odkryjesz Aktywne Miejsce!

Czytaj dalej...

AKT_Tunezja 2015

30 listopada 2015 zakończyliśmy realizację projektu "Młodzieżowe Rady w Tunezji", współfinansowanego w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstw Spraw Zagranicznych RP. Program „Wsparcie Demokracji”, realizowanego przez we współpracy ze Stowarzyszenie EUREKA i Stowarzyszenie ‘We Love Sousse’.
https://www.youtube.com/watch?v=frc0WubXNKI

Realizację projektu „Młodzieżowe Rady w Tunezji” zamknęła konferencja, która odbyła się w hotelu Marhaba Beach w Sousse dnia 29 listopada.

W dniach 17-22.10.2015 Fundacja Miejsc i Ludzi Aktywnych gościła przedstawicieli Młodzieżowych Rad z siedmiu miejscowości w Tunezji, którzy uczestniczyli w wizycie studialnej w Polsce. Celem wizyty było zdobycie nowej wiedzy na temat działania trzeciego sektora, w szczególności podejmowania prorozwojowych inicjatyw lokalnych oraz wymiana doświadczeń z członkami Młodzieżowych Rad w Polsce, a także poszukiwanie inspiracji do działań w swoich miejscowościach - angażowania młodych ludzi do realizacji innowacyjnych projektów, wykorzystujących potencjał miejsca i opartych na demokratycznych mechanizmach i partycypacji.

Mamy zwycięzców konkursu projektów dla Młodzieżowych Rad w Tunezji pt. „Młodzieżowa Inicjatywa”. Na konkurs wpłynęło 21 wniosków ze wszystkich siedmiu Młodzieżowych Rad i dotyczyły one bardzo różnych kwestii ważnych dla młodzieży i lokalnej społeczności: tworzenie zielonych miejsc dla mieszkańców, popularyzacja czytelnictwa, segregacja odpadów i kwestie zarządzania odpadami, tworzenie miejsc aktywności dla młodzieży w oparciu o lokalne centra kultury, wsparcie działalności szkoły dla upośledzonych dzieci czy nawet poprawa estetyki miejscowego dworca kolejowego.