Dialog społeczny

Twoje zdanie i działanie się liczy!

Czytaj dalej...
Przedsiębiorczość lokalna

Zyski Aktywnych Ludzi z korzyścią dla Miejsca!

Czytaj dalej...
Turystyka dziedzictwa

Szukaj ludzi z pasją, odkryjesz Aktywne Miejsce!

Czytaj dalej...

Aktualności związane z projektem "Dyskutujmy - Decydujmy - Działajmy"

 

29 października w Toporzysku (gmina Jordanów) odbyło się seminarium podsumowujące realizację projektu pt. "Dyskutujmy - Decydujmy - Działajmy", w ramach którego w 10 gminach woj. małopolskiego, świętokrzyskiego i lubelskiego prowadziliśmy działania na rzecz poprawy jakości konsultacji społecznych w sprawach ważnych dla mieszkańców.

Kilkanaścioro przedstawicieli organizacji pozarządowych z terenu gminy Adamów (woj. lubelskie, pow. łukowski) wzięło udział w dwudniowych warsztatach konsultacyjnych (15-16.10.2014), podczas których opracowano założenia do przyszłorocznego programu współpracy gminy z organizacjami pozarządowymi. Warsztaty odbyły się w ramach projektu „Dyskutujmy – Decydujmy – Działajmy”.

Mieszkańcy Makowa Podhalańskiego wybrali w głosowaniu projekty do realizacji w ramach budżetu obywatelskiego w roku 2015. Pula środków wynosiła 75 tys. zł, w tym 50 tys. zł dla Makowa Centrum i 25 tys. zł dla Dolnego Makowa. Konsultacje dotyczące budżetu odbyły się w ramach projektu „Dyskutujmy – Decydujmy – Działajmy”.

Kolejny raz 14 października 2014 pod kierunkiem Zespołu Fundacji Miejsc i Ludzi Aktywnych przedsiębiorcy, samorząd na czele z p. wójtem Tadeuszem Chowaniakiem, przedstawiciele NGO i mieszkańcy wspólnie pracowali nad stworzeniem nowej oferty turystycznej Gminy Zawoja.