Dialog społeczny

Twoje zdanie i działanie się liczy!

Czytaj dalej...
Przedsiębiorczość lokalna

Zyski Aktywnych Ludzi z korzyścią dla Miejsca!

Czytaj dalej...
Turystyka dziedzictwa

Szukaj ludzi z pasją, odkryjesz Aktywne Miejsce!

Czytaj dalej...

Szkolenie w ramach Kursu Liderów Seniorów 14 czerwca 2018 r.

Pierwsze szkolenie za nami. Tematem szkolenia, które odbyło się Awokado Lunch Bar przy ul. Prądnickiej 12 była nauka sztuki autoprezentacji. Dawka wiedzy i możliwość przetestowania jej w praktyce przy życzliwej grupie jest bezcenna, tak samo jak wymiana doświadczeń i dobrych praktyk, których nie było końca :) 

Któż jak nie my, lepiej opowie o rzeczach, które nas dotyczą i są dla nas ważne? Uczestniczki wygłosiły wspaniale prezentacje zachęcające do podejmowania różnych aktywności, były karty życia, Rady Seniorów a nawet sadzenie roślin! Wszystko co sprawia, że czujemy się młodzi i potrzebni jest ważne.

Szkolenie było przydatne dla wszystkich, którzy zabierają głos wobec publiczności, na przykład podczas posiedzeń rady seniorów czy rady gminy oraz w mediach. Do korzyści ze szkolenia można zaliczyć: zniwelowanie stresu związanego z zabraniem głosu, przygotowanie się do niego, uświadomienie jak nasze słowa i gesty są odbierane przez innych oraz jak nie odbiegać od tematu.

Szkolenie miało formę warsztatową. Uczestniczki przećwiczyły przygotowanie i wygłoszenie wypowiedzi w ograniczonym czasiena temat, który jest im bliski. Wystąpienia zostały nagrane, a następnie omówione przez prowadzące. Pozostałe uczestniczki miały szansę podzielić się wrażeniami z występu (udzielić informacji zwrotnej) według określonego schematu, w sposób życzliwy dla występującej. Taka konstruktywna informacja zwrotna na pewno pomoże w dalszym doskonaleniu jako mówca i osoba reprezentująca sprawy seniorów podczas różnych wystąpień i spotkań. 

Wszystkim uczestniczkom życzymy powodzenia i dziękujemy za wspólnie spędzony czas!

ASOS 2016 Logo