Dialog społeczny

Twoje zdanie i działanie się liczy!

Czytaj dalej...
Przedsiębiorczość lokalna

Zyski Aktywnych Ludzi z korzyścią dla Miejsca!

Czytaj dalej...
Turystyka dziedzictwa

Szukaj ludzi z pasją, odkryjesz Aktywne Miejsce!

Czytaj dalej...

Dane projektu:

Lider projektu: InterClimate Network

Partnerzy projektu: Fundacja Miejsc i Ludzi Aktywnych, Global Dimension Trust (UK), Czech Environmental Partnership Foundation (CZ), SEVER (CZ), Gimnazjum nr 1 w Myślenicach

Źródło finansowania: Projekt jest finansowany przez European Commission w ramach programu Youth in Action i British Council.

Termin realizacji: 1 marzec 2012 – 28 luty 2013

Kwota dofinansowania: EUR 46,393.06

 

Opis projektu:

W ramach działań w projekcie przewidujemy działania w 5 szkołach gimnazjalnych z udziałem min. 250 młodzieży oraz przedstawicieli szkół, władz samorządowych, organizacji i ekspertów.

Planowane są 4 etapy działań:
a)    Warsztaty klimatyczne w szkołach: IX – X 2012
Celem warsztatów jest zapoznanie młodzieży z problemem zmian klimatu i wywołanie dyskusji nt. Przygotowanie młodzieży do organizacji i uczestnictwa w międzynarodowej konferencji nt. zmian klimatu. Będą one prowadzone w formie interaktywnej z użyciem gier edukacyjnych.

b)    Praca młodzieży i nauczycieli: X – XI 2012
W tym czasie młodzież przeprowadzi badania powietrza w swoim środowisku i przygotuje się do konferencji.

c)    Konferencje klimatyczne w szkołach: XI – XII 2012
Celem konferencji jest propagowanie działań przyjaznych środowisku. Konferencję będą organizowane na wzór COP - Climate Change Conference. W trakcie odbędzie się również turniej gier i happening dla uczniów szkoły i mieszkańców. Na zakończenie będzie sesja on – line młodzieży szkolnej z partnerską szkołą w Wielkiej Brytanii/ Czechach.

d)    Raport podsumowujący: XII 2012 – II 2013
Raport będzie przedstawiał aktualną sytuację w każdym z krajów i rekomendacje co możemy zrobić by rozwijać działania przyjazne środowisku i przeciwdziałające zmianom klimatu.

Całość działań w Polsce realizowana jest pod patronatem koalicji Partnerstwo dla Klimatu.

Więcej informacji nt. projektu na międzynarodowej stronie programu: http://www.interclimate.org/projects/model-climate-conferences

 

Aktualności związane z projektem: zobacz tutaj

 

alt