Dialog społeczny

Twoje zdanie i działanie się liczy!

Czytaj dalej...
Przedsiębiorczość lokalna

Zyski Aktywnych Ludzi z korzyścią dla Miejsca!

Czytaj dalej...
Turystyka dziedzictwa

Szukaj ludzi z pasją, odkryjesz Aktywne Miejsce!

Czytaj dalej...

BK

Z wykształcenia archeolog, przez kilkanaście lat pracownik naukowy Instytutu Archeologii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Zainteresowanie dziedzictwem kulturowym, również młodszym niż kilkadziesiąt tysięcy lat, przeniosła do działalności pozarządowej, poszukując skutecznych metod jego ochrony i prezentacji. Przeszczepiła na grunt polski koncepcję ekomuzeum, którą niestrudzenie promuje. Zainspirowała i wspiera ponad 20 inicjatyw ekomuzealnych w całym kraju. Od roku 2000 zainteresowała się partnerstwem trójsektorowym jako metodą współpracy dla rozwoju lokalnego. Ukończyła prestiżowy podyplomowy  kurs na Uniwersytecie Cambridge (Postgraduate Certificate In Cross-sector Partnership) i od lat wspiera tworzenie i funkcjonowanie partnerstw w całej Polsce. Trenerka, moderatorka, koordynatorka programów i projektów. Otwarta na nowe pomysły, wciąż poszukuje nowych metod i inspiracji w Polsce i na świecie (questing, partycypacja społeczna). Wierzy, że jednostki zmieniają świat, ale zmiana jest trwała jeśli jest wprowadzana we współpracy.

Urodzona i całe życie związana z Krakowem, uwielbia odkrywanie innych miast świata, zarówno ich zabytków jak i malowniczych, zagubionych zaułków oraz tajemnic ich mieszkańców. Ale ponad wszystko kocha prowincję, urok małych miasteczek, życia toczącego się wolno gdzieś na uboczu wielkiej historii i „całego tego zgiełku”. Jest niespełnionym historykiem sztuki, stąd nie przepuści żadnej galerii, choćby najmniejszej i nieobiecującej obrazów znanych artystów. Uwielbia też książki, które pochłania tonami. Z wiekiem coraz mniej lubi zimę, ale nie może żyć bez białego szaleństwa.

MiLA jest logiczną konsekwencją jej drogi zawodowej – marzeniem, by w oparciu o fundamentalne wartości budować organizację, która będzie odpowiadać na potrzeby ludzi chcących pozytywnie zmieniać rzeczywistość.

 

Kontakt: barbara.kazior(at)mila.org.pl