Social dialogue

Your opinion and action matter!

Read more...
Local Entrepreneurship

Profit of Active People builds benefit of a Place!

Read more...
Heritage Tourism

Looking for hothead you discover Active Places!

Read more...

W dniach 27.09 – 2.10.2013 grupa 16 młodzieżowych liderów z Tunezji odbyła kilkudniową wizytę w Polsce. Głównym celem wizyty było poznanie różnych demokratycznych mechanizmów wdrażania rozwoju lokalnego, ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb ludzi młodych.

W Tunezji odbyły się pięciodniowe warsztaty wędrowne dla liderów młodzieżowych z Sousse i czterech okolicznych miejscowości (Monastir, Kalaa Kebira, M'saken i Hammam Sousse), podczas których uczestnicy poznawali w praktyce różne metody pracy z lokalną społecznością, wspólnego projektowania zmian i prowadzenia dialogu. Warsztaty odbyły się w ramach projektu Młodzi liderzy społeczności lokalnych Susy i pobliskich miejscowości.

Już za tydzień 24-28 lipca odbędą się „wędrowne” warsztaty, podczas których będziemy wspólnie poszukiwać rozwiązań różnorodnych problemów młodzieży z 5 miejscowości w Tunezji (Sousse, Hammam Sousse, M’sakemn, Kalaa Kenbira i Monastir) z zastosowaniem partycypacyjnych metod.

Rozpoczęliśmy realizację projektu, którego celem jest edukacja obywatelska młodzieży z 5 tunezyjskich miesjcowości: Sousse, Hammam Sousse, M'saken, Kalaa Kebira i Monastir. Za nami pierwsze spotkanie partnerów projektu w Tunezji!